jezioro Maggiore i jezioro Como

Droga do Levo była równie ciekawa jak ta w okolicach Jeziora Garda. Przy okazji zaliczyliśmy przejazd ulicą tak wąską, że poza samochodem mieściły nam się po trzy palce z każdej strony. Albo mniej, ale woleliśmy o tym nie myśleć, tylko staraliśmy się stamtąd wydostać. Cofnąć niestety nie mieliśmy jak ;). Po przyjeździe do Levo i odnalezieniu naszego noclegu, okazało się, że mamy naprawdę piękny widok z balkonu na jezioro Maggiore.
1

Późnym wieczorem poszliśmy szukać w okolicy jedzenia, ale wróciliśmy tylko z ładnymi zdjęciami.
2

Poranne widoki z balkonu były równie piękne. Można było tak siedzieć i patrzeć. Jezioro powoli wyłaniało się z mgły.
3

Było włoskie śniadanie ;)
4

Krzesło na balkonie było idealne zarówno do wieczornego patrzenia na światełka nad jeziorem, jak i porannego podziwiania świata. A pod jednym z okien dostrzegliśmy największą hortensję jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Była wielkości… jakichś piętnastu przeciętnych krzaków.

5

6

Widoczność ciągle się poprawiała, można było lepiej przyjrzeć się brzegom jeziora.
7

Uwielbiam kwiaty, więc oczywiście cały urlop rozglądałam się i podziwiałam włoską roślinność. W okolicach jeziora Garda było pełno oleandrów, a tutaj rosło mnóstwo hortensji w różnych kolorach. Najczęściej bardzo blisko ogrodzeń, więc mogły cieszyć wszystkich, a nie tylko właścicieli ;)
8

Po śniadaniu ruszyliśmy w stronę jeziora Como.

9

10

Jezioro Como to podobno najpiękniejsze włoskie jezioro. Widzieliśmy ich niewiele, ale to naprawdę nam się spodobało :)
11

Zrezygnowaliśmy z wcześniej ustalanego planu dnia, żeby spędzić więcej czasu korzystając z obecności zbiornika wodnego ;) Udało nam się zatrzymać w Bellagio, na korzyść tego małego, ale pięknego miasteczka przemawiał darmowy miejski parking niedaleko plaży. Mimo, że to podobno bardzo ekskluzywna miejscowość.
12

Zwiedziliśmy malutkie jakby stare miasto.
13

14

15

16

17

18

19

20

W końcu dotarliśmy na plażę, mogliśmy smażyć się na słońcu, albo leżeć w cieniu ogrodzenia okazałej rezydencji tuż przy brzegu.
21

22

23

24

25

Musieliśmy niestety opuścić Bellagio i jadąc przez kolejne małe i urocze miasteczka nad jeziorem Como, kierować w stronę wybrzeża, gdzie planowaliśmy spędzić kolejne dwa dni. Wyjątkowo udało nam się tam dotrzeć wieczorem, a nie w nocy.
26

Prawda, że tam jest pięknie? :)
27

  • Ale pięknie! Świat jest jednak wspaniały ;)

    • oj tak, zgadzam się :) i dziękuję za miłe słowa :)